Aloe Vera Jel Ne işe Yarar? Evde Aloe Vera Jel Nasıl Yapılır?

Aloe Vera Jel Ne işe Yarar? Evde Aloe Vera Jel Nasıl Yapılır?

18 Mart 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Aloe Vera Jel ne işe yarar? Cilt temizleme, gözenek açma, nem dengesi gibi cilde vitamin desteği amaçlı işe yarar. Aloe Vera Jel cilt yapısını yumuşatması ve Cilt üzerinin derinlemesine temizleme konusunda etkili işe yarar faydaları vardır. Dünya da çeşitli amaçlarla kullanılan Aloe Vera Jel Nasıl Yapılır? tarifini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aloe Vera Jel Ne İşe Yarar?

Aloe Vera Jel Sivilce, Akne, Ülser ve Yanık tedavisinde sıkça kullanılan Aloe Vera Bitkisi yapraklarından çıkarılan bir tür bitkisel sıvıdır. Bir çok işe yarayan Aloe Vera Jeli, Bitki Faydaları ekibi olarak Bilim insanlarına sorduk. Güzelliğine önem veren herkesin Aloe Vera Jel ile Evde Cilt Bakımı yaparak bebeksi bir cilde sahip olduğu hakkında ciddi görüşler aldık.

Aloe Vera ile Evde Cilt Maskesi tarifine geçmeden önce, hekiminize mutlaka danışın.

Aloe Vera Jel ile Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Aloe Vera Jel ile herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, sadece doğal malzemeler kullanarak, Evde çok kolay Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Öncelik ile cilt maskesi malzemeleri gözünüzü korkutmasın. Aloe Vera Bitkisi boyutuna göre satılmaktadır. Size en yakın çiçekçi yada internetten sipariş vererek Aloe Vera Bitkisi sahibi olabilirsiniz.

Aloe Vera Bitkisi evinizde var ise bitkinin en büyük ve olgun yaprağını dibinden keskin bir makas yardımı ile bitkiye zarar vermeden kesiyoruz. Kestiğimiz Aloe Vera yapağını Jeli içinden sarı sıvı çıkarmak için  bir kap içine koyalım.

Yaprağının içinden sarı bir sıvı çıktığını göreceksiniz. Bu sarı sıvı bazı cilt yapısına zarar verebiliyor, o neden ile çıkması için ortalama 5-10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ise kestiğimiz yaprağı güzel bir şekilde yıkama işlemi yapıyoruz. 

İlk kestiğimiz yaprağı 5-10 dakika kadar kap içinde bekletin. Kolay bulunabilir malzemelerden hazırlayacağınız Aloe Vera Jel sayesinde, cilt bakımı için tonlarca para ödemeden sıkı bir cilt sahibi olmaya hazır olun.

Evde Aloe Vera Cilt Maskesi Tarifi

Evde kolay hazırlanan, Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Maskesi Tarifi: 1 adet aloe vera yaprağı bir uçtan diğer uca kadar kesilir ve içerisindeki şeffaf renkteki jel çıkartılır. Bu jel bir kaseye dökülür ve üzerine de yarım fincan kadar Hindistan cevizi yağı ilave edilir. Kasenin içerisindeki karışım iyice karışana ve pürüzsüz hale gelene kadar karıştırılmaya devam edilir. Yüz ve boyun bölgesine bu karışım maske olarak yapılır. Gece yatmadan önce yapılması tavsiye edildiği gibi, gece boyunca maskenin yüzde kalması da tavsiye edilir. Uyanıldığında yüz temizlenir.

Evde Aloe Vera Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Aloe Vera Cilt Maskesi tarifi sizin için çok basit olacak. Yoğurt, taze salatalık ve Aloe Vera: 4 yemek kaşığı saf Aloe Vera Jeli, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 6 yemek kaşığı taze salatalık suyu; bir kap içerisinde karıştırılır. Bu karışım Evde maske olarak cilde uygulanır. Maske yüzde 15-20 dakika arası bir süre bekletildikten sonra, ılık su ile cilt durulanır. İsteğe bağlı eczaneden C vitamini alıp ilave edebilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Evde Aloe Vera Cilt Maskesi

Yağlı ciltler, sivilce ve siyah nokta oluşumu daha yaygın olduğu için; bu ciltlere uygulanabilecek Evde Aloe Vera Cilt Maskesi yapılışı ve kullanışını sizler için derledik, unutmayın bu maske bitkiseldir. Cilt doktorunuza danışmadan uygulanması önerilmez.

Yağlı Cilt için Evde Aloe Vera Cilt Maskesi

Yumurta, bal, arpa ve aloe vera: 2 yemek kaşığı arpa unu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 adet yumurta, 1 adet aloe vera yaprağının jeli; bir kap içerisinde macun kıvamını alana kadar karıştırılır. Daha sonra bu karışım yüze maske olarak uygulanır. Yüze sürerken fırça yardımı da alınabilir. Maskenin kuruma süresine göre, kuruduktan sonra ılık su ile yıkanarak maske çıkartılır. Ciltteki yağı dengeleyen ve sivilcelere iyi gelen bir maskedir.

Yüz gençleştirme maskesi: 1 adet salatalığın suyunun ve 1 adet aloe vera yaprağının jelinin karışımının yüze sürülmesi şeklinde uygulanır. Bu maske kuruduğunda cilt temizlenir ve 3 damla E vitamini masaj yapılarak, dairesel hareketler yardımı ile cilde iyice yedirilir.