Kore Cilt Bakımı Rutin Sırları – 10 Adımda Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore Cilt Bakımı Rutin Sırları – 10 Adımda Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

20 Şubat 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Kore Cilt Bakımı Rutin Sırları, Koreliler çekik gözleriyle olduğu kadar pürüzsüz cilt görünümleriyle de oldukça konuşuluyorlar. Kore Cilt Bakımı Rutin Sırları Dünyada en fazla kozmetik ürünü kullananlar, şüphesiz ki Koreli kadınlar. E hal böyle olunca da pürüzsüz ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmaları da kaçınılmaz oluyor.

Sizde koreli kadınlar kadar güzel bir cilde sahip olmak istiyorsan Kore Cilt Bakımı bu yazımızda okuyarak aşamaları sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsin.

Kore Cilt Bakımı Sırları

Kore Cilt Bakımı Rutin Sırları

Kore Cilt Bakımı Rutin Sırları

Kore Cilt Bakımı Koreli kadınların mükemmel ciltlerinin de bir sırrı var. Koreli kadınlar genç yaştan itibaren mükemmel bir cilde sahip olmak için Kore Cilt Bakımı yapıyorlar.

Bu nedenle de makyajdan daha da önemli olan tek bir şey var ki, o da düzenli uyguladıkları Kore Cilt Bakımı Rutin Bakımı trendleridir. Cam Cilt bakımıyla Koreli kadınların ciltlerinin her zaman mükemmel derece de parlak görünmesini sağlıyorlar.

10 Adımda Kore Cilt Bakımı ile Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Peki, 10 Adımda Kore Cilt Bakımı nasıl yapılır? Sorusunu sizler için araştırıp bu yazımızda anlatıyoruz umarım sıkılmadan keyifle yazımızı okursunuz ve sizde Koreli kadınlar gibi pürüzsüz ve güzel bir cilde kavuşursunuz.

Sadece 10 Adımda Kore Cilt Bakımı nasıl yapılır? sorusunu sizlere açıklıyoruz. Deneyince yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

 • Temizleyici Yağ

Koreli kadınlar cilt bakım sıralamasında temizleyicilere ayrı bir önem veriyorlar. Yüzlerine çift temizlik aşamasını uygulayan Koreli kadınlar, ilk önce yağ bazlı temizleyicilerden başlıyorlar. Yağı sadece yağ söker terimine dikkat çekerek suya dayanıklı makyajlarını dahi çıkarabilen Koreli kadınlar, bu şekilde kendi ciltlerine masaj etkisi de sağlayabiliyorlar.

 • Temizleyici Jel veya Köpük

Koreli kadınların Cilt Temizliğinde bu sefer su bazlı temizleyiciler yer almaktadır. Yağın bile temizleyemediği kirlerden arındırma işlemi olan su ile temizleme işlemi sonrasında aynı zamanda ciltteki sivilce ve siyah nokta oluşumunda engellemektedir. Günümüz uzmanlarının da önem gerektirdiği bu konuda tavsiye olan çift aşamalı temizlik işlemi sayesinde cilt derinlemesine arınmakta olup cildin kendi hassas yapısını korumaktadır.

 • Peeling

Koreli kadınlar, ciltlerinin pürüzsüz ve porselen gibi olmasına büyük önem veriyor. Bu nedenden dolayı haftada 2 kere cilde zarar verip, çizmeyecek bir peeling ya da yıkanabilir maske ile arındırma işlemini uygulamaktadırlar. Böylece, gün içerisinde ciltlerinde biriken kir, makyaj kalıntıları, cilt gözeneklerinde biriken fazla yağ ve ölü derilerden kurtulmaktadırlar.

 • Tonik

Tonik adımı elbette ki Koreli kadınların vazgeçilmezi olan altın bir rutindir. Öyle ki tek bir tonik işlemi yerine 7 tonik yöntemini uyguluyorlar. Yine de Korelilere özgü olan bu tonikle me adımında Koreli kadınlar, ciltlerinin daha nemli, parlak ve göz kamaştırıcı bir görünüme kavuştuğunu söylemektedirler. Uygulama yöntemi ise şu şekildedir;

 1. Koreli kadınlar, Önce pamuk yardımı ile toniği yüzüne yedirirler. Sonrada ciltlerinin kurumasını beklerler sizde bu şekilde yapmaya özen gösterin.
 2. Diğer 6 adımda ise Koreli kadınlar bir miktar toniği avucuna dökerek cildine uygular ve her adım sonrası toniğin, cildinde kurumasına özen gösterirler.

Koreli kadınların bu 7 tonik metodunu, yalnızca ciltlerinin fazla kuru ve ışıltısını kaybettiğini düşündükleri zaman uyguladıklarını da belirtelim. Ayrıca Koreli kadınların kullandığı ürünlerin içerisindeki alkol gibi cildi kurutucu etki gösteren bileşenlerin olmamasına özen gösteriyorlar.

 • Esans

Koreli kadınların en az tonik kadar önem verdikleri bir diğer konu ise esans kullanımıdır. Öyle ki 10 Adımda Kore Cilt Bakımının kalbi desek daha yeridir. Kuru cildi nemlendirme aşaması olan esanslar, hafif yapılarıyla cildin alt tabakalarına nüfuz etmektedir. Kolejen üretimini artıran, leke oluşumunu ise önleyen esanslar, düzenli kullanımda cildin daha genç ve sağlıklı görünümüne katkı sağlıyor. Kore`de oldukça ünlü olan glass skin yani ‘cam cilt bakımı’ mimarının da esans kullanımı olduğunu belirtelim.

 • Serumlar ve Ampuller

Koreli kadınların citlerinin ihtiyacına yönelik iyileştirici bakımların uygulandığı bu aşamada, kuruluk, sivilce, kırışıklık, lekelenme ve geniş gözenek gibi problemler doğrultusunda etkin bir tedavi uygulanıyor. Güçlü antioksidan etkilerine sahip olan serumlar ve ampuller, Korelilerin bu noktada en sık başvurdukları ürünler arasında yer almaktadır.

 • Kağıt Maskeler

Koreli kadınların maskeleri tüm dünyada ünlü olmuş durumdadır. özellikle kağıt yüz maskelerinin, Kore cilt bakımı ürünlerinde ayrı bir önemi mevcuttur. Haftada 2 veya 3 kez uyguladıkları bu kağıt maskeler sayesinde kuruluk e kırışıklık gibi problemlerin önüne geçmeyi hedefliyorlar. Ve bunu başarıyorlar da.

 • Göz Kremi

Göz çevresi oldukça narin bir yapıya sahiptir. Bu nedenle oldukça hassas bir bakım istiyor. Ayrıca kırışıklığa karşı bol neme ihtiyacı vardır. Koreli kadınlar da bunun elbette ki farkındadırlar. Göz altı morlukları ve şişkinlikleri için de özel olarak formülde tavsiye edilen ürünleri kullanan Koreli kadınlar, kırışıklık görünümüyle de bu sayede baş edebiliyorlardır.

 • Nemlendirici

Tabi ki de tüm cildi nemlendirmeden olmaz! Koreli kadınların bu aşamadaki tercihleri ise, su bazlı ürünler oluşturuyor. Cilde nem ve canlılık veren hafif formüllü ürünler ile ciltlerinin doğal ışıltısını korumayı bu şekilde başarıyorlar.

 • Güneş Kremi

Koreli kadınların bembeyaz teni ne kadar sevdiklerini artık bilmeyen yok. Bu sebeple güneş kremleri, onların en vazgeçilmez bakım ürünlerinden biridir. Ciltlerinde herhangi bir kızarıklık ve bronzluk görmeye tahammül edemeyen Koreli kadınlar, dışarı çıkmadan mutlaka güneş kremi uyguluyorlar. üstelik hava güneşliymiş kapalıymış düşünmeden! Bizce en doğrusunu yapıyorlar! Lekesiz ciltlerini de bu altın kurala borçlu olduklarını belirtelim.

Kaynak: Cilt Bakım Rutin Sırları