Nişasta Maskesi Nasıl Yapılır? Nişasta Cilt Maskesi Ne İşe Yarar

Nişasta Maskesi Nasıl Yapılır? Nişasta Cilt Maskesi Ne İşe Yarar

8 Mart 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Nişasta Maskesi Nasıl Yapılır ve Nişastanın Cilde Faydaları

Nişasta Maskesi ile pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak için bayanların kozmetik ürünlerine harcadığı meblağ oldukça yüksektir. Doğal yollar ile yapılan maskelerden birisi olan Nişasta Maskesi cilde pahalı kozmetik malzemelerinden çok daha iyi etki eden bir yapıya sahiptir.

Haftada iki kez uygulandığında cildin daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlarken, ciltteki lekeleri de ortadan kaldırmaya yönelik etkilere sahiptir.

Nişasta içeriğinde bulunan nisain, askorbik asit ve kholin cildin kırışıklığını almaya yönelik etkileri bulunan maddelerdir. Nişasta potasyum, fosfor ve sodyum da barındırmaktadır. Kırışıklıkları ve lekeleri yok etmeye yarayan maske tarifi haftada iki kez uygulanmalıdır.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı havuç suyu
  • 1 yemek kaşığı kadar pirinç nişastası
  • 1 yumurtanın beyazı (bıldırcın yumurtası olabilir)

Hazırlanışı

Tüm malzemeler bir kâse içinde homojen bir kıvam alana kadar karıştırılır. Problemli cilde bu karışım sürülür. Yarım saat ciltte bırakıldıktan sonra ılık su ile yıkanır. İsteğe bağlı olarak bir, bir buçuk saate kadar da bekletilebilir. Haftada iki gün uygulandığında kırışıklıklara iyi gelen nişasta maskesi ciltteki kırışıklıkların düzelmesini sağlayacaktır.

Cildi besleyici özelliği bulunan nişasta, göz kenarlarındaki kırışıklıkların oluşumunu engellerken bir taraftan da yüzdeki lekelerin giderilmesini sağlamaktadır. Sivilce oluşumunu da bu maskenin durdurduğu bilinmektedir.

Cilt Bakımı Maskesi Faydaları

Cilt Bakımı sadece cildinizde problem olduğu zamanlar değil rutin olarak uygulanmalıdır. Nişasta Maskesi yada herhangi bir cilt bakımı maskesinin faydasının sürekli görülmesi için rutin olarak uygulanması önemlidir. Doğanın insanoğluna bahşettiği her madde kutsaldır ve kesinlikle değerinin bilinmesi gerekir.