Sedef ve Egzama İçin Bitki Faydaları

Sedef ve Egzama İçin Bitki Faydaları

28 Şubat 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Sedef ve Egzama Cilt lekeleri çatlak, kırmızı, iltihaplı ve pürüzlü hale gelmesine neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. Sedef Hastalığı aşırı aktif bir bağışıklık sisteminin sonucu olan başka bir cilt rahatsızlığıdır. Cildin kalın, beyaz ve kırmızı lekeleri ile birlikte pul pul dökülmesine, iltihaplanmaya neden olur.

Her iki durum da birbirinden farklı olmakla birlikte, koşulların temel nedeni aynıdır, yani zayıf bağırsak sağlığı. İkisi de ağrılı ve kaşıntılı bir cilde neden olur ve bazı gıda maddelerinin cilde maruz kalmasıyla tetiklenebilir. Lifestyle koçu yakın zamanda Egzama ve Sedef Hastalığı ile baş etmek için doğal bir ilaç yolu paylaşmıştır.

Evde Sedef ve Egzama İçin Bitki Faydaları

Evde Sedef ve Egzama İçin Bitki Faydaları

Egzama ve Sedef Hastalığı için doğal tedavi

1. 2 çorba kaşığı saban tohumu veya fesleğen tohumu almanız ve onları pire haline getirerek toz haline getirmeniz gerekir . 4 çorba kaşığı çiğ veya soğuk preslenmiş hindistan cevizi yağı alın, tozu ekleyin ve bir dakika için düşük ateşte ısıtın.

Kepek hafif kaşıntı ile birlikte kafa derisi üzerinde kuruluk neden olur. Bütün bu belirtiler kış aylarında artacaktır. Bu basit ev çaresi, bu kış kepeklerden kurtulmak için ihtiyacınız olan her şey!

Sedef ve Egzama için Şifalı Bitki Faydaları

Sedef ve Egzama için Şifalı Bitki Faydaları

Merhem Hendek Ve Sedef için Bu İnanılmaz Ayurveda İlaçları deneyin

Ayurveda, psoriasis gibi cilt bozukluklarının, kapha ve vata doshas’daki dengesizlikler nedeniyle oluştuğunu öne sürmektedir. Ayurveda’nın Sedef Hastalığına karşı nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için burayı okuyun.

1. Karışımı soğutun ve psoriasis ve Egzama dan etkilenen cilt bölgelerine 15 dakika boyunca uygulayın.

2. Yıkadıktan sonra , bölgeye çiğ patates suyu sürün ve yarım saat kadar bekletin. İnce bir kabuk oluşturacak, sonra onu sade suyla yıkayabilirsiniz.

3. Bu ilacı en az 2 hafta boyunca Egzama ve Sedef Hastalığı için etkili bir ilaç olarak deneyebilirsiniz. Kaşıntıya ve yanmaya neden olan diğer cilt rahatsızlıklarında da kullanılabilir.

Bu doğal çözümün, Egzama veya Sedef Hastalığını tedavi edecek tek şey olmadığı unutulmamalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi zayıf bağırsak sağlığı olan bu tür sorunların kök nedeninin iyileştirilmesi ile birlikte kullanılmalıdır.

Fesleğen tohumu cilt için Faydaları Egzama ve Sedef Hastalığı ile ilgili yardımcı olabilir. Vücut ısısını azaltmada yardımcı olurlar. Fesleğen tohumlarını düzenli olarak almak, normal yıpranma ve yıpranma nedeniyle hasar gördüklerinde yeni cilt ve hücreler oluşturmak için gerekli olan bir bileşik olan kolajen salgılamasına yardımcı olur. Protein, K vitamini ve demir ile paketlenmiş fesleğen tohumu, saçın iyi kalitede olmasına yardımcı olabilir.