Yağlı Cilt İçin En İyi Maske Tarifi Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt İçin En İyi Maske Tarifi Nasıl Yapılır?

4 Mart 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Yağlı Cilt için en iyi Maske Tarifi nasıl yapılır? Yağlı Cilt sahipleri böyle bir cilt tipini yönetmek ne kadar zor olduğunu biliyordur. Yağlı cilde sahip olmanın en büyük dezavantajı, yağın gözenekleri tıkaya bilmesidir. Bu tıkanmış gözenekler en sonunda akne oluşumuna neden olur.

Yağlı cilt sahibi insanlar yüzlerini yıkayarak bir gün atlayamazlar. Aynı zamanda Yağlı bir Cilt sahip bir kişinin yüzlerine doğal bir ışıltıya sahip olduğuna inanılır, ancak bu sadece bir “ışıltı” dan daha fazla gider. Yüz, uzun vadede rahatsızlık veren kirli ve yağlı hissediyor. Çünkü derideki yağ kuru cildinden daha fazla toz partikülü çekiyor.

Yağlı Cilt İçin En İyi Maske Tarifi Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt İçin En İyi Maske Tarifi Nasıl Yapılır?

İşte yağlı ciltler için 5 kolay ev yapımı yüz maskesi:

Ciltte aşırı yağ akne oluşumuna yol açabilir Kimyasal yüz maskeleri cildin yağlılığını azalttığını göstermiştir. Ancak kimyasal maskeler kullanmak cildinize daha fazla zarar verebilir. Cilde uygulanan kimyasallar, aşırı aktif deri altı bezlerinin daha fazla yağ salmasına neden olan yağı uzaklaştırır. Bu, daha düz bir cilt ile sonuçlanır. Peki şimdi cildin yağlanmasını düzeltmek için bir şansın var. Ev yapımı yüz maskeleri yağlı cilde karşı çalışır. Fakat aşırı yağları çıkarmak yerine, bu maskeler yağın cilt yüzeyine salgılarını kontrol etmeye yardımcı olur.

Yağlı Cilt için Limon ve Yoğurt Yüz Maskesi 

Yağlı Cilt için Limon, cildin doğal salgısını nötrleştirmek ve kontrol etmek için yardımcı olabilecek sitrik asit içerir. Yoğurt ise laktik asit içeren doğal bir temizleyici görevi görür. Bu, sivilce oluşumunun ana nedeni olan yağ ve ölü deri hücrelerini temizlemeye yardımcı olabilir.

Limon, doğal yağ salimini nötralize etmeye ve kontrol etmeye yardımcı olan sitrik asit içerir.

Yağlı Ciltler için En iyi Limon Maske Tarifi

Yağlı Ciltler için En iyi Limon Maske Tarifi – Şifalı Bitki Faydaları

Bu maske için 2 çorba kaşığı limon suyu ile karıştırılmış 2 çorba kaşığı yoğurt gerekir. Karışımı cildinize bir yüz paketi fırçayla uygulayın ve 5-10 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve yağsız nemlendirici uygulayın. Yağsız bir cilt elde etmek için haftada bir kez bu maskeyi kullanın.

Multani mitti ve salatalık yüz maskesi

Aynı zamanda fulerin toprağı olarak da bilinen Multani mitti, cilde kir ve aşırı yağın giderilmesinde kullanılan eski bir ilaçtır. Multani mitti sivilce ve sivilceleri tedavi etmek için kullanılır. Bu yüz maskesi yağ emici bir ajan olarak davranan temel bileşen olarak multani mitti vardır. Salatalık, büzücü özelliklere ve C vitamini içerir . Bu şekilde salatalık cilt gözeneklerini sıkılaştırır ve sebum, kir ve ölü deri hücrelerini de temizler.

Bu maske için, yarım saat boyunca suya batırılmış 2 yemek kaşığı multani mitti’ye ihtiyacınız olacak. Buna 1 çorba kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı salatalık suyu ekleyin. Fazla kurumayı önlemek için süt de ekleyebilirsiniz. 15-20 dakika bekletin, sonra soğuk veya ılık suyla yıkayın. Yağ ve kiri temizlemenin yanı sıra, bu yüz maskesi de kan dolaşımınızı artırmanıza yardımcı olabilir. En iyi sonuç için bu maskeyi haftada iki kez veya haftada bir kez uygulayın.

Salatalık büzücü özellikleri ve C vitamini vardır

Portakal kabuğu maskesi

Portakal kabukları parlak cildi yönetmek için bir üne sahiptir. İlk olarak portakal kabuklarını gölgede kurutabilir ve maske yapmak için kurutulmuş kabukları tozlayabilirsiniz.

Portakal kabuğu tozuna su, süt veya lor ekleyin. Sonra maskeyi yüzünüze uygulayın. Ev yapımı portakal kabuğu maskesi tıkanmış gözenekleri açar ve temizler. Bu maske size parlak, ancak yağlı olmayan bir cilt verebilir.

Yumurta beyaz yüz maskesi

Yumurta akı, mükemmel bir gözenek temizleyici olarak çalışır. Gözenekleri temizlemenin yanı sıra, yumurta akı da gözenek boyutunun azaltılmasına yardımcı olur ve ciltten fazla kiri temizler. Yoğurtla karıştırılan yumurta akı, başka bir cilt temizleyici, en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olabilir.

Maskeyi kullanmak için, bir yumurtadan yumurta akı ve bir çorba kaşığı yoğurt gerekir. Yumurta akını yumurta sarısından bir kaseye ayırın. Sen edebilirsiniz Saçınız için bir maske yapmak için yumurta sarısını . Yumurta akını yoğurt çorbasına ekleyin. Topakları önlemek için karışımı çırpın. Karışımı uygulayın ve sertleşene kadar devam edin. Ilık suyla yıkayınız. Temiz ve yağsız bir cilt için bu maskeyi haftada bir kez kullanın.

Yulaf ve Avokado Maskesi

Yulaf, büyük bir emici olarak çalışan günlük bir maddedir. Fazla sebumu emmeye ve böylece cilt yüzeyinde bulunan yağı azaltmaya yardımcı olur. Avokado, esansiyel yağlar ve antioksidanlar bakımından zengindir . Yulaf ile birlikte avokado, sağlıklı cildi korurken aynı zamanda daha az yağlı hale getirir.

Yağlı Cilt için Yulaf ve Avokado Maskesi

Yağlı Cilt için Yulaf ve Avokado Maskesi

Avokado, esansiyel yağlar ve antioksidanlar açısından zengindir.

Bu maskeyi yapmak için gerekenler, yarım fincan yulaf ezmesi ve yarı olgun avokadodur. Kabukları yumuşatmak için, yarım bardak yulaf suyunu ıslatın ve avokadoyu bir hamur haline getirin. 5 dakika sonra, ıslatılmış yulafları püreli avokadoya ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi 10-15 dakika süreyle uygulayın. Soğuk su ile yıkayınız. Cildi beslemek için maskeyi haftada bir kez kullanın.