Yaşlanmayı Önleyen ve Geciktiren Cilt Bakımı Fikirleri

Yaşlanmayı Önleyen ve Geciktiren Cilt Bakımı Fikirleri

23 Şubat 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Cilt hasarı ve havadaki zararlı kirleticilere maruz kalma, cildin erken yaşlanmaya başlamasının başlıca nedenlerinden bazılarıdır. Erken yaşlanma belirtileri, hem erkeklerde hem de kadınlarda mat cilt, kör noktalar ve kırışıklıklar şeklinde görülebilir.

Erken yaşlanmayı önlemek için en etkili yol, erken yaşlarda cilt bakımı yapmaya başlıyor. 20’li yaşlarınızdan başlayarak başlayabilirsiniz.

Erken Yaşlanmayı Geciktirmek ve Önlemek için Cilt Bakımı Fikirleri

Bu nedenle cildinizi bu dış etkenlerden korumak için yeterli serum, nemlendirici ve güneş kremi uygulanması önemlidir. Özellikle Hindistan gibi tropikal bir ülkede, bulutlu bir günde bile güneş koruyucu giymeniz önemlidir.

Yaşlanmayı Geciktirici Doğru ürünlere yatırım yapın:

Deri hasarının başlıca nedenlerinden biri kirliliktir. Artan kirlilik seviyeleri cildinize doğrudan etki edebilir. Asla deri alerjilerini, cildin donukluğunu ve aknenin kirliliğe bağlı olduğunu asla bilemezsiniz. Ayrıca suçlanmak, güneşin ultraviyole ışınlarının neden olduğu hasardır.

Cilt Pigmentasyonu Kurtulmak için İpuçları

Erken Yaslanmayı Geciktirmek ve Önlemek için Cilt Bakımı

Erken Yaslanmayı Geciktirmek ve Önlemek için Cilt Bakımı

Cilt pigmentasyonu genellikle Wood’un lambası veya siyah ışık testi gibi tıbbi muayenelerle teşhis edilir. Bunlar genellikle pigmentasyon ile ilgili cilt problemlerini teşhis etmek için kullanılan görsel muayenelerdir.

1. Serumunuzun C Vitamini bakımından zengin olduğundan emin olun . Yüz yıkamanız hafif bir dış etki bırakmalıdır. Bu ürünleri sabah ritüelinizin bir parçası olarak uygulamak, havada partikül madde ile oluşan deri hasarını önleyebilir.

2. Doğru güneş koruyucu türünü kullanarak ve dışarıda olmanız gerektiğinde geniş ağızlı şapka gibi aksesuarları kullanarak güneşe maruz kalmanızı sınırlandırın. Cildinizin zararlı UV ışınlarına karşı doğal bir engel oluşturduğundan, hindistancevizi yağını da cildinize uygulayabilirsiniz.

3. Erken yaşlanmanın bir başka işareti, yüzünüzde görünen ufacık küçük ince çizgilerdir. Yaşlanma ile cilt normalden daha hızlı kurur. Makyaj ürünlerinde yanlış türdeki formüllerin kullanılması bu çizgilere daha fazla vurgu yapabilir. Erken yaşlanmayı önlemek için, muhtemelen tüm yağları ve nemi emdikleri için tozları kullanmaktan kaçınmalısınız. Krem tabanlı fondöten ve renkli bir nemlendiriciye geçebilirsiniz.

4. Benzer şekilde, cildiniz için seçtiğiniz serumlar, cilt tipinize uygun olmalıdır. Yağlı cildiniz varsa, jel veya su bazlı hafif serumlar kullandığınızdan emin olun. Yatağa yatmadan önce yağ bazlı serumlar uygulanmalıdır.

5. Çok önemli bir cilt bakım ürünü göz altı kremidir. Bunun nedeni, göz çevresindeki cildin özellikle hassas olmasıdır. 20’li yaşların başlarındaki insanlar bile iyi göz altı kremine yatırım yapmalıdır. Kremi, parmağınızın parmağınızla nazikçe göz çevrenizde uygulayarak uygulayabilirsiniz. Göz altı kremini, saç çizginize kadar, gözlerin kenarlarına kadar uygulayın. Bu, ince çizgilerin göründüğü ilk bölgedir. En iyi sonuç için göz altı kremine yatırım yapmadan önce dermatoloğunuza danışın.

Güneşten koruyucu ürün kullanın ve güneş UV ışınlarından cildinizi korumak için şapka giymek

6. Kuru ciltli kişiler nemlendiricilere yatırım yapmalıdır . Cildi nemlendirmede yardımcı olurlar. Kırışıklık ve yaşlanma belirtilerinin, kuru ciltte, nemlendirilmiş cilde kıyasla daha hızlı görüneceğini unutmayın.

7. Cilt bakım ürünleri satın alırken parabenler ve sülfat içermediğinden emin olun. Bu ürünlerin anti-aging özelliklerinin C Vitamini ve E ile zenginleştirilmiş olup olmadığını kontrol edin.

Ayrıca okuyun:  Egzersizler Anti-Aging Faydaları Var mı? İşte bilmeniz gerekenler

Yaşlanmayı Geciktirmek için Temizlik Doğru Ürünleri Kullanmak Kadar Önemlidir

Temizleyici, cildinizin gün boyunca topladığı kir ve toksinleri temizlemenize yardımcı olur. Cildinizi toner, gül suyu , temizlik sütü ve hatta bebek yağı yardımı ile temizleyebilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra temizleme sütünü ve bebek yağını, yüz yıkandıktan sonra toner ve gül suyunu kullanın. Temizlik, erken yaşlanmayı önlemek için izlemeniz gereken önemli bir yatma ritüelidir.