Reiki Terapisi

Reiki Terapisi

15 Şubat 2021 0 Yazar: Faydalı Bitkiler

Reiki, ‘ışın-anahtar’ olarak telaffuz edilen, enerji seviyelerini arttırmayı ve rahatlama ve refahı teşvik etmeyi amaçlayan bir Japon terapidir. 19. yüzyılın sonlarında geliştirilen reiki, non-invaziv, manipulatif olmayan yumuşak dokunuşla uygulanır.

Reiki felsefesinin temel felsefesi, eğer bir kişinin enerjisi düşükse, onların daha iyi ya da stresli olmalarıdır. Ancak, yüksekse, mutlu olma ve kendini iyi hissetme yeteneğine sahiptirler. Reiki hastalıkları veya hastalıkları tedavi etmeyecektir, ancak vücudunuzun daha rahat ve huzurlu hissetmesine yardımcı olabilir.

Reiki için genel uyarı

Reiki hastalık ya da hastalık için bir tedavi değildir. Reiki, diğer tıbbi ve terapötik tekniklerle birlikte çalışması nedeniyle tamamlayıcı bir terapidir. Bazı reiki uygulayıcıları kanser gibi ciddi hastalıkları iyileştirebileceklerini iddia ediyorlar. Bu, kanserli bir kişinin ameliyat, kemoterapi ve radyoterapi gibi tıbbi olarak kanıtlanmış tedavileri bırakmasını isteyebilir.

Her zaman doktorunuz veya uzmanınız tarafından yönlendirilmelidir. Geleneksel tıbbi tedavinizi terk etmenizi öneren herhangi bir reiki uygulayıcısına karşı çok dikkatli olun.

Reiki uygulayıcınızın tavsiyesi üzerine herhangi bir tıbbi tedaviyi durdurmayın.

Reiki uygulayıcısı

Profesyonel bir reiki pratisyeni, en az bir reiki kursunun ikinci seviyesini tamamlamış ve uygun şekilde sigortalanmış kişidir. Profesyonel bir reiki pratisyeninin ayrıca ilk yardım becerileri ve profesyonel bir organizasyona da sahip olması gerekir.

Çoğu ülkede uygulayıcılar için profesyonel reiki dernekleri bulunmaktadır. Bu dernekler, uygulayıcıların uyması gereken bir dizi uygulama standartlarına ve etik kurallarına sahip olacaktır.

Bir reiki pratisyenini bulmanın en iyi yolu, arkadaşlarınızın yönlendirmesidir ya da çeşitli reiki derneklerine başvurabilirsiniz. Bunların birçoğu, profesyonel pratisyenler için gerekli kriterleri karşılayan uygulayıcıların bir dizinine sahiptir.

Reiki nasıl kullanılır

Reiki, bir kişinin sağlığına katkıda bulunarak katkıda bulunabilir:

 • rahatlamış
 • huzurlu
 • daha enerjik.

Reiki oturumu

Genel olarak, bir reiki oturumu şunları içerecektir:

 • Bir reiki masasında ya da bir sandalyede oturmanız istenecektir.
 • Uygulayıcı, ellerinizi vücudunuzun üzerine veya vücudun hemen üstüne yerleştirir.
 • Masajın aksine, bir reiki seansı herhangi bir fiziksel manipülasyon şekli içermez.
 • Herhangi bir elbiseyi çıkarmanıza gerek yoktur ve vücudunuzun özel kısımlarına dokunulmaz.
 • Bir seans sırasında, sıcak veya soğuk hissedebilir, karıncalanma hissi, hafif seğirme veya mırıldayan bir karın olabilir veya kesinlikle hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz.
 • Tam bir reiki oturumu 60 ila 90 dakika sürebilir.

Toplumdaki Reiki

Reiki tamamlayıcı bir terapidir. Avustralya’da şu anda pek çok hastanede, bakımevinde, palyatif bakım kliniğinde ve toplum hizmeti ayarlarında sağlanıyor. Reiki sistemi, yan etkilerin giderilmesini desteklemek, ağrıyı azaltmak ve sağlığı teşvik etmek için diğer tüm tıbbi veya terapötik tekniklerle birlikte çalışır.

Nereden yardım alınır?

 • Profesyonel reiki organizasyonu
 • Kayıtlı reiki uygulayıcısı

Hatırlanacak şeyler

 • Reiki, esenlik duygularını desteklemek için non-invaziv yumuşak dokunuş kullanan doğal bir tedavi şeklidir.
 • Uygulamanın kimlik bilgileri, eğitim ve mesleki dernek üyeliğini sorgulamaktan korkmayın.
 • Ciddi hastalığı tedavi edebileceklerini söyleyen ya da başka tedavileri bırakmanızı isteyen herhangi bir terapiste güvenmeyin.